Enter your keyword

Corian Nedir ?

Corian, % 34 oranında akrilik reçineden (Polimetil, Metakrilat veya PMMA olarak da bilinir) ve % 66 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesidir. Aluminyum TriHidrat olarak bilinen Corian, boksitten elde edilen bir maddedir.

Tezgahlarda yüzey malzemesi olarak  kullanılan Corian, bu alanlarda dayanıklı bir kullanım malzemesidir. Mekanik, termal, elektriksel ve diğer yüzeyler için test edilmiş olan Corian geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısıyla yüzey oluşturmada en çok kullanılan malzemelerdendir.

Corian Neler Sunar? Yararları Nelerdir?
İç ve dış tüm alanlarda kullanılabilen Corian, ortama şıklık kazandıran yapısı ile uzun ömürlü oluşu , dayanıklı ve şık, hijyenik kullanımlar sağlamaktadır. Corian malzemeden üretilen tezgahlar, kaplamalar, ofis bankoları, alışveriş merkezi rafları vb. kullanıldığı alanlara kalite katarken diğer sağladığı avantajları ise şöyledir

Dayanıklılık
Tamamen masif malzeme olması nedeniyle hijyenik bir üretime sahiptir. Bakteri ve mantar üremesini önleyen Corian, ortama sağlıklı bir hava katar. Uluslararası laboratuvarlarca hijyenik olduğu onaylanan Corian, anti-bakteriyel özellikleriyle sizi korur.

Belirsiz Ek Yerleri
Ek yerleri belli olmayan Corian yüzeyler sınırsız tasarım seçeneği sunar. Parça parça üretilen bankolar ve tezgahlar montajda kusursuzca birleştiriliyorlar. Bu durum da mekanda gözü yoracak ve memnuniyetsizlik yaratacak ayrıntıları ortadan kaldırmış oluyor. Kenar detayları dahi göze hoş geliyor.

Masifin Kalitesi
Corian gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen bir malzemedir. Yakıldığı zaman karbon oksitlerini serbest bırakır ve havaya yayılan dumanın rengi çok açıktır. Zararlı gazlar içermeyen Corian, halka açık alanlarda, mağazalarda ve hastanelerde güvenle kullanılabilir.

Sıfır Zarar
Hatalı kullanımlarda oluşacak hasarlar kolayca giderilebilir. Malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan deterjan ve süngerlerle zarar verilmeden temizliği yapılabilir. Aynı zamanda sökümüne gerek kalmadan yerinde onarılabilir.

Güvenli
Kırılma ve dağılma ihtimalleri olmadığı için yaşam alanlarında güvenle kullanılır. Taşıması ve montajı kolaydır.

Kolay Onarılabilir
İlk günkü görünümlerine kavuşma özelliği olan Corian yüzeyler hasar durumlarında yerinde onarılabilirler. Yanıklarda ve lekelerde temizleyiciler yardımıyla sorunlar ortadan kaldırıldığı için tamire ihtiyaç duymaz.

Dikkat Çekicilik
Yarı saydam özelliği sayesinde ışık geçirgenliği vardır. Açık renklerde dikkat çekici bir şıklık yaratan bu özellik lamba tasarımlarında dahi kullanılmaya başlanmıştır. Farklı renk gruplarına da uygulanabilen saydamlıkla mekanlarda daha kaliteli görünümler oluşturur.

Renkli
Sınırsız renk paleti sunan Corian, farklı seçenekleri ile istenilen alana adapte edilebilir. Mutfak ve banyoları, iş yerlerini ve işletmelerin rengine göre tezgah seçiminizi yapabilirsiniz. Uyum sağlaması ve şıklığı ile istediğiniz rengi rahatça kullanırsınız.

Çevre Dostu
Üretim sürecinin tamamında doğa dostu çalışmalar yürütülür. Uluslararası çevre standartlarında üretilen Corian tezgahlar, montajda da doğal dolgu macunu ile monte edilirler.

Mekanlara dekoratif çözümler sunan Corian, aynı zamanda sağlığınızı ve güvenliğinizi de korur. Bu nedenle mekanlarınızda tercih etmenizde yarar var.

Corian Renk Kartelası