Enter your keyword

Çim Stone İmalatı

ÇİMSTONE NEDİR?

Çimstone, İtalyan Breton firmasının geliştirdiği ileri teknolojik süreçle üretilen kuvars esaslı kompoze taştır. Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars, Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır.

Yapısını oluşturan kuvars minerali sayesinde Çimstone, yüksek aşınma, çizilme ve darbe dayanımı gösteren, hemen hemen hiçbir asit ve bazdan etkilenmeyen, leke tutmayan, sınırsız renk ve doku alternatifli, hijyenik bir yüzey kaplama malzemesidir.

Çimstone, estetiği işlevsellikle buluşturan eşsiz özellikleri sayesinde başta mutfak tezgahları ve banyo bankoları olmak üzere zeminden cepheye, merdiven basamağından sehpaya projelerin farklı alanları için ideal bir üründür.

Çimstone Doğada bulunan birçok doğal taşlardan farklı olarak  yapı açısından kılcallık çatlaklık barındırmayan ve su gibi sıvı maddeleri içine çekmeyen çimstone, üzerinde leke kalmaz, gündelik temizlik ürünleriyle, abartma yapmaksızın gerekli olan tek bir nemli bezle dahi basit olarak temizlenebilir.

En küçük gözeneklerle ve kılcal çatlaklıklara sahip natürel taşlar sıvıyı içine çekerek leke oluştururken, bunun yanı sıra da bu kılcal çatlaklıklar sağlık açısından zararlı mikropların yaşaması için gerekli ortamı sağlar.

Çimstone sıkı ve sert yapısı sayesinde zararlı mikroplar türemesine uygun ortam sağlamayan, temizlik raporu bulunan özel bir yüzey kaplama döşeme malzemesidir. Mutlaka bulunması gereke LGA Hijyen sertifikası haricinde, TSE ve NSF onayını almış olması çimstone’a doğada bulunan diğer doğal taşlara göre mutfak tezgahlarında ve diğer kullanım alanlarında büyük avantaj sağlamaktadır. Sahip olduğu bu avantajlar kullanıcıları için büyük fayda göstermektedir.

Çimstone doğada bulunan diğer doğal taşların büyük oranda zarar görmesine sahip olan sirke, limon, zeytinyağı, şarap gibi mutfakta gündelik olarak kullanılan ürünlerin zararlı etkisinden de etkilenmez. Parlaklığını kuvarsın natürel parıltısından alan Çimstone mermer ve granit gibi parlak görünmesi için ekstra bir çaba gerektirmeden ilk günkü görünümünü senelerce muhafaza eder.

Naturel taşlar rezervlerle sınırlı olduğundan istenilen miktarda, kaliteli ve değişik renk seçeneklerini her zaman sunamazken, Çimstone farklı beklentilere uygun değişik renklerde üretilebilir.

ÇİMSTONE RENK KARTELASI

ÇİMSTONE KULLANIMI

Çimstone dayanıklıdır, fakat tahrip edilemez demek yanlış olur. Çimstone kırılmalara, aşınmalara ve çiziklere karşı; kimyasal çözücüler, termal şoklar, yüzeye yapılacak fazla kuvvet ya da darbe gibi etkilere uğraması durumunda kalıcı olarak hasar görebilir.

Bu nedenle, Çimstone’un uzun seneler ilk andaki görünümünü koruması için Bakım Koruma Kılavuzundaki üzerinde durulan noktalara gerekli özeni göstermek gerekir, her şartta kesme tahtası ve nihale kullanmayı ihmal etmemek gerekir.

Günlük yaşantımızda da her zaman yaptığımız olan yemek pişirmelerde kullandığımız tencerelerin ocaktan ilk alınan haliyle direk temas ettirilirse çatlamalar yüzey bozuklukları ve renk olarak açılmalar beklenebilir.